Керування транспортним засобом нерезидентом без довіреності

Юридическая помощь по правилам дорожного движения

Модераторы: stas, Мановар

Керування транспортним засобом нерезидентом без довіреності

Сообщение stas » 12 апр 2013, 12:39

Керування транспортним засобом нерезидентом без довіреності
Відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про міліцію» міліції для виконання покладених на неї обов'язків надається право оглядати транспортні засоби і перевіряти у водіїв посвідчення водія та реєстраційний документ на транспортний засіб.
Відповідна норма визначає, які саме документи необхідно пред’явити працівнику ДАІ на його вимогу. Окрім цього, до 05 липня 2011 року вважалося правопорушенням, коли водій не має при собі документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом.

На даний час відповідно до ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, ліцензійної картки на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), тягне за собою накладення штрафу від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як видно із вищевказаної норми, тепер немає відповідальності, якщо ви не будете мати при собі документів, що підтверджують право користування чи розпорядження транспортним засобом.

Ті самі зміни також знайшли своє відображення в п. ч. 2 ст. 16 Закону України «Про дорожній рух», відповідно до якого водій зобов'язаний: мати при собі та на вимогу працівників міліції пред'являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, страховий поліс (сертифікат) про укладання договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Передача права користування транспортним засобом може здійснюватися або на підставі договору позички (безоплатне користування) або оренди (найму) (платне користування).

Відповідно до ч. 4 ст. 828 Цивільного кодексу України договір позички транспортного засобу (крім наземних самохідних транспортних засобів), в якому хоча б однією стороною є фізична особа, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
За загальним правилом ( ч. 1 ст. 828 Цивільного кодексу), договір позички речі побутового призначення між фізичними особами може укладатися усно.
Отже, існує презумпція, що якщо Вам передали реєстраційний документ на транспортний засіб, між вами та власником транспортного засобу укладено усний договір позички.

Варто також звернути увагу на використання довіреностей. Довіреність за своєю правовою природою не є договором, це є односторонній правочин. Простіше кажучи документ, який підтверджує односторонню волю власника транспортного засобу на передачу певним особам своїх прав. В даному випадку права на використання транспортного засобу. Таким чином, використовуючи транспортний засіб, водій діє від імені, в інтересах та за рахунок власника транспортного засобу.

Наявність довіреності може знадобитися лише у випадках визначених п. 21-1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про міліцію» а саме, проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани) для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом.
В реальному житті працівники ДАІ повинні надати певні докази проведення таких заходів, однак це не полегшує життя водіям.

Стосовно реєстраційного документу на транспортний засіб
Відповідно до п.п. «б» п. 2.1. Правил дорожнього руху затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 реєстраційний документ на транспортний засіб – свідоцтво про право спільної власності на цей транспортний засіб або реєстраційний чи інший, засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження таким транспортним засобом.

Відповідно до п. 6 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N 1388, транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції. Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб.

Отже, транспортний засіб реєструється виключно на власника. Для надання дозволу на використання транспортного засобу власник просто передає Свідоцтво про реєстрацію особі, яка буде керувати транспортним засобом.

Стосовно посвідчення водія
Відповідно до п. 30 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. N 340, особи, які тимчасово перебувають на території України, мають право на керування транспортними засобами за наявності міжнародного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Міжнародної конвенції про дорожній рух 1968 року, записи в якому виконані або продубльовані літерами латинського алфавіту.

Посвідченням водія іноземної держави вважається також посвідчення водія з розпізнавальним знаком "SU" (СРСР), видане в республіках колишнього Союзу РСР.

Особам, які тимчасово перебувають на території України, обмін їх посвідчень водія на українське посвідчення водія, а також видача їм українських посвідчень водія замість утраченого у зв'язку з крадіжкою, стихійним лихом, іншими непередбачуваними обставинами посвідчення водія іноземної держави не проводиться.

Посвідчення водія, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання в Україну, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами внутрішніх справ України дозволу на постійне проживання в Україні і після цього підлягає заміні. Заміна таких посвідчень проводиться після проходження особою медичного огляду та складення теоретичного і практичного іспитів.

Міжнародні посвідчення та посвідчення водія іноземних держав, видані громадянам України за кордоном, обмінюються на українське посвідчення на загальних підставах за умови, що вони постійно проживають на території України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України, якщо інше не передбачено Конституцією, цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України.

18 Ноябрь 2011 Автор: Каченюк Олег Игоревич

http://soter.kiev.ua/publications/nonre ... ht_driving

Трохи стара дата...


ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
VW T2 ??? 1979
VW T4 2,5 2003 TDI
Аватар пользователя
stas
Адміністратор
 
Сообщений: 9688
Зарегистрирован: 11 авг 2009, 21:57
Откуда: Івано-Франківськ
Модель и год выпуска машины: T4-2003 / Т2-1979
Тип двигателя и объем: 2,5tdi, AJT/ ???

Вернуться в ПДР

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2